همواره زبان آموزان در مورد خطاهای متدوال سوال می پرسند؛ و در قسمت تسک ۲ رایتینگ این ترس وجود دارد که شما با موضوع آشنا نباشید و نتوانید ایده های خوبی را در مورد آن موضوع مطرح کنید.
این اتفاق اغلب برای شرکت کنندگان جهان سوم پیش می آید، زیرا مشکلات و مسائل مطرح شده جهان اولی هستند.
ما می توانیم از این نقطه ضعف به سود خودمان استفاده کنیم.
ما موضوعات مطرح شده آزمون آیلتس را بررسی می کنیم، به ۵۰ موضوع متداول می رسیم که بارها و بارها تکرار شده اند.
باید از قبل این موضوعات را شناسایی کنید و در مورد همه آنها ایده پردازی کنید. قطعا معلم شما می تواند در این بخش به شما کمک کند.

۱۰ موضوع عمومی عبارتند از:
Health
Environment
Education
Development
Globalisation
Public Transport
Criminal Justice
Youth Crime
Technology
Government Spending

حالا که شما ۱۰ موضوع متدوال را می دانید باید ۳ کار را انجام دهید:

۱- برای هر موضوع لیست Vocab درست کنید.
ندانستن کلمات و واژه های مرتبط با هر موضوع در تسک ۲ رایتینگ خیلی به ضرر شما تمام می شود. زمانی که به یک کلمه جدید برمی خورید اول معنی آن را از روی متن حدس بزنید و سپس آن را چک کنید. حتما با نحوه استفاده از آن کلمه در جمله ها آشنا شوید. هر آدمی سیستم یادگیری متفاوتی دارد. شما هم از سیستم خود استفاده کنید. لیست کردن و دوره کردن Vocab جدید بسیار مهم است. باید یک روز بعد کلمات دوره شوند، سپس بعد از یک هفته و یک ماه بعد.

۲- تمرین ریدینگ و لیسنینگ مرتبط با موضوعات متدوال.
برای بالا بردن امتیاز خود حداقل روزانه یک ساعت تمرین کنید. اگر روزنامه یا مجله انگلیسی زبان می خوانید، مقاله های مرتبط ببه موضوعات متدوال را دنبال کنید. گوش دادن به رادیو و پادکست هم باید به همین شکل انجام شود. این کار قطعا به شما ایده های بسیاری می دهد و به لیست Vocab مربوطه شما اضافه می کند.

۳- تمرکز روی موضوعات متداول:
این روش در اکثر نقاط دنیا بسیار متدوال شده است. شما یک موضوع را انتخاب می کنید و تمام چهار مهارت را در مورد آن موضوع انجام می دهید. برای مثال برای هر موضوع تسک ۲ رایتینگ می تواندی ۲۰ سوال عمومی و متدوال را پیدا کنید و تمرین کنید.
بعضی از موضوعات متدوال قطعا برای شما جالبتر هستند و شما می توانید آنها را با شور و اشتیاق بیشتر کار کنید که کار را آسان تر میکند.

مدرسین ما در آموزشگاه گلدیس واقع در قیطریه شما را با موضوعات متدوال آشنا می کنند، و کمک می کنند که شما در مورد همه آنها ایده کافی داشته باشید و بتوانید این ایده ها را به حرفه ای ترین شکل ممکن بازگو کنید.

مطالب مرتبط

مفدمه
مقدمه خوب در تسک ۲ رایتینگ آزمون آیلتس
ریدینگ آیلتس و هفت سوالات متدوال آن
ielts fear
۵ ترس مشترک و متداول بین شرکت کنندگان و طریقه غلبه بر آنها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − شش =