سوال متداول در مورد قسمت ریدینگ زیاد است. قسمت ریدینگ آزمون آیلتس چالش های خودش را دارد و میتواند تا حد زیادی گیج کننده باشد. مخصوصا اگر ما عادت به خواندن متون انگلیسی را نداشته باشیم. امروز می خواهیم به ۷ سوال متداول که برای اکثر زبان آموزان پیش می آید پاسخ دهیم.

۱. چه کنیم اگر به موضوعات مطرح شده در آموزش آشنایی نداریم؟
اغلب موضوعات عمومی هستند و موضوعاتی هستند که در کتاب ها، مجله ها، یا روزنامه های روز به آنها پرداخت میشود. و خیلی سخت یا تخصصی نیستند. پس نیاز است که ا پیش این موضوع ها شناسایی شوند و در مورد آنها تمرین لازم انجام شود. مخصوصا اگر موضوعی باشد که در فرهنگ غرب بسیار رایج باشد و ما با آنها آشنا نباشیم.

۲. چه مدل سوال هایی در قسمت ریدینگ هست؟
باید گفت که تنوع زیادی وجود دارد. برای مثال سوال های ۴ گزینه ای، پاسخ کوتاه، تکمیل جمله یا جدول، پاسخ بله/خیر داده نشده و غیره. پس آمادگی ما باید از قبل باشد. اگر ما درک صحیحی از تنوع سوال ها نداشته باشیم، قطعا نمره خوبی را در این قسمت کسب نخواهیم کرد. یادمان باشد که هر سوالی تکنیک جواب دهی خودش را دارد، و این تکنیک باید توسط مدرس ما به ما آموخته شود. برای آشنایی ابتدایی، میتوانید به این اینک مراجعه کنید.
https://rtiac.clarityenglish.com/#prefix=TD

۳. چگونه ریدینگ خود را شروع کنیم؟
Skimming و Scanning دو مهارت بسیار مهم برای ریدینگ هستند. این دو مهارت را باید از مدرس خود بیاموزید. اما اغلب اوقات بهترین روش برای هر قسمت از ریدینگ این است که شما ابتدا سوال های آن قسمت را با دقت بخوانید. درک سوال آسانتر از درک مطلب است. خواندن و درک کردن هر سوال معمولا ۳۰ تا ۴۵ ثانیه زمان می برد، بعد از آن شما با آگاهی از سوال می توانید جواب را در متن پیدا کنید.

۴. آیا من وقت اضافه برای پاکنویس کردن پاسخ ها در پاسخنامه دارم؟
خیر. یادمان باشد که در قسمت لیسنینگ به ما وقت اضافه برای پاکنویس کردن پاسخ ها داده می شود. اما در ریدینگ به این صورت نیست. ما باید جواب ها را همان موقع که پاسخ می دهیم وارد پاسخنامه کنیم.

۵. آیا من باید زمان مساوی را برای هر قسمت از ریدینگ اختصاص بدهم؟
اگر قصد دارید نمره بالاتری در آیلتس کسب کنید (مثلا ۷)، قطعا این اشتباه خواهد بود که برای هر قسمت مقدار زمان مساوی را اختصاص بدهید. قسمت های پایانی سخت تر هستند و شما نیاز دارید که با دقت بیشتر به جزئیات بپردازید. پس کسانی که آیلتس بالا می خواهند با اعتماد به نفس بالا سریع ازقسمت یک عبور کنند، برای اینکه بسیار آسان است. اغلب مدرسین آیلتس بر این عقیده هستند که باید حداکثر ۸ تا ۱۰ دقیقه برای قسمت اول وقت صرف کرد.

۶. آیا قسمت سوم نمره بیشتری دارد؟
قسمت سوم دیدینگ یک متن طولانی و بعضا سخت است که اکثر شرکت کنندگان را دچار سردرگمی میکند. این قسمت نیاز به تمرین زیادتری دارد. در کل قسمت ریدینگ ۴۰ سوال دارد و هر سوال یک نمره دارد، پس مهم نیست که سوال شما مربوط به کدام قسمت باشد.

۷. آیا پاسخ اشتباه جواب منفی دارد؟
خیر. اگر پاسخ شما اشتباه باشد شما نمره نمی گیرید و فقط نمره آن سوال به شما داده نمی شود. این به این معناست که شما اگر حدسی جواب بدهید، چیزی را از دست نمی دهید و چه بسا که درست حدس زده باشید.

ما در آموزشگاه گلدیس قیطریه، با سالها تجربه در زمینه آزمون های مختلف شما را با تکنیک های مختلف ریدینگ و سکشن های آن آشنا میکنید، و در کنارتان هستیم تا به نمره آیلتس دلخواه خود برسید.

مطالب مرتبط

مفدمه
مقدمه خوب در تسک ۲ رایتینگ آزمون آیلتس
ielts fear
۵ ترس مشترک و متداول بین شرکت کنندگان و طریقه غلبه بر آنها
تسک ۲ رایتینگ و ۱۰ موضوع متدوال در Writing

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 3 =