شاید بارها این نکته را شنیده باشید که خواندن مقالات خبری در دوران آمادگی آیلتس بسیار مفید است. اما چگونگی انجام این کار همیشه برای دانش آموزان مورد سوال بوده است.

در این مقاله ۵ روش را مورد بررسی قرار می دهیم که می توانید از آن برای تمرین بر مهارت های آیلتس خود استفاده کنید.

ابتدا باید متن مناسب انتخاب شود که ما در مقاله ای دیگر منابع موثق را برایتان ارائه داده ایم.

۱- تمرین Skimming
ابتدای هر پاراگراف را می خوانیم. برای پاراگراف ها کوتاه فقط خط اول و برای پاراگراف های بلند دو خط اول را می خوانیم. زیر کل این جملات را خط می کشیم. سپس هر چه یادمان مانده است را می نویسیم. سعی می کنیم که ایده اصلی (main idea) مقاله را بنویسیم.

۲- تمرین Scanning
در مقاله به دنبال اسم ها و اعداد می گردیم و دور آنها را دایره می کشیم. یا می توانیم به دنبار واژه های موازی بگردیم. برای مثال اگر یک مقاله تجاری (بیزنس) داشته باشیم کلمات و واژه های موازی عبارتند از:
money, company, trade, export
به هیچ وجه خود مقاله را مطالعه نکنید. یادمان باشد که اسکن کردن مقاله، خواندن مقاله نیست. اگر نمی توانی جلوی خود را بگیرید، scanning را بجای چپ به راست، از راست به چپ انجام دهید.
در پایان جملاتی که در آنها اعداد و اسم ها وجود داشتند را با دقت بخوانید و به این فکر کنید که چرا آن اسم یا عدد، آنجا وجود دارد.

۳- تمرین خواندن متن
کل مقاله را سریعا بخوانید. خود را درگیر کلمات و واژه های ناآشنا نکنید. و تمرکز خود را روی درک مطلب بگذارید. در پایان با خود بلند بلند صحبت کنید. خلاصه متن را بازگو کنید و بگویید که به چه نکته جالبی برخورده اید و نظر خود را در مورد اطلاعات خوانده شده بازگو کنید. این بهترین تمرین برای پارت ۳ اسپیکینگ می باشد.

۴- یادگیری Vocab
تعداد محدودی کلمه را انتخاب کنید که آنها را بلد نیستید. برای مثال می توانید ۵ کلمه که برایتان جذاب است و شما فکر می کنید آنها را می توانید در رایتینگ و اسپیکینگ آیلتس خود استفاده کنید، انتخاب کنید. آنها را در دفتر ذخیره وکب خود وارد کنید و از این به بعد از آنها استفاده کنید.

۵- یادگیری Grammer
دو جمله را انتخاب کنید که دارای ساختار نسبتا پیچیده و جالب گرامری باشد. آنها را یادداشت کنید و در سناریوها با موضوعات مختلف در رایتینگ و اسپیکینگ خود استفاده کنید.

با انجام این مراحل شما می توانید از هر مقاله برای ارتقا مهارت های آیلتس خود استفاده کنید.

ما در موسسه زبان گلدیس واقع در قیطریه، به شما کمک می کنیم که با استفاده از منابع روز دنیا و یادگیری مهارت های کاربردی، به نمره آیلتس مورد نظر خود دست یابید.

مطالب مرتبط

مفدمه
مقدمه خوب در تسک ۲ رایتینگ آزمون آیلتس
ریدینگ آیلتس و هفت سوالات متدوال آن
ielts fear
۵ ترس مشترک و متداول بین شرکت کنندگان و طریقه غلبه بر آنها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + بیست =