مفدمه

مقدمه (INTRODUCTION) قسمت مهم تسک ۲ رایتینگ آیلتس شماست و از اهمیت زیادی برخوردار است. یک مقدمه خوب و قوی قدرت شما را نشان می دهد و در واقع برخورد اول است که بی شک بسیار تاثیر گذار خواهد بود.
اغلب گفته می شود که یک مقدمه بد و ضعیف مثل این است که شما برای امتحان اسپیکینگ رفته باشید و آنجا بدرفتاری یا بی نزاکتی کنید. از آنجایی که خواننده یا شنونده را نتوانستید خوشحال کنید، شما نمره از دست می دهید.
ما امروز چند نقطه ضعف را بررسی می کنیم که نباید در مقدمه ما دیده شوند.

۱. خیلی کلی و عمومی صحبت کردن:
اغلب شرکت کنندگان با این واژه شروع می کنند، “امروزه” یا “در زندگی مدرن امروز” … یادمان باشد که ما باید در مورد موضوع داده شده بنویسیم و نباید کلی گویی کنیم.

۲. مطرح نکردن موضوع و چارچوب:
مقدمه شما باید دو جمله داشته باشد که خیلی شفاف موضوع مورد بحث انشای شما را توضیح دهد. اگر این جمله را نداشته باشیم، خواننده نمی داند که ما در مورد چه چیزی می خواهیم بنویسیم. در جمله های اول شما باید بیان کنید که انشای شما چه موضعی نسبت به موضوع داده شده دارد. و در جمله بعدی خلاصه آنچه که شما خواهید نوشت را باید بیان کنید.

۳. آیا باید سرگرم کننده باشیم؟
یادمان باشد که نگران جالب و جذاب نوشتن نباشیم. قرار بر این نیست که مقدمه سرگرم کننده باشد. بلکه اغلب کسل کننده بودن بهتر است، چرا که باعث می شود ما ز چارچوب خارج نشویم.

۴. لحن بیان:
یادمان باشد که در آیلتس ما تمام تلاشمان را می کنیم که لحن رسمی (FORMAL) داشته باشیم و اگر اینطور نباشد ما نمره زیادی از دست خواهیم داد.

آموزشگاه گلدیس قیطریه با سالها تجربه در زمینه آموزش های مختلف، به شما کمک می کند تا با آشنایی با تکنیک های مختلف، امتیاز دلخواه و مورد نظر خود را کسب کنید.

مطالب مرتبط

ریدینگ آیلتس و هفت سوالات متدوال آن
ielts fear
۵ ترس مشترک و متداول بین شرکت کنندگان و طریقه غلبه بر آنها
تسک ۲ رایتینگ و ۱۰ موضوع متدوال در Writing

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 5 =