ielts fear

 

هنوز هر امتحانی باعث دلهره و ترس است. هیچ کس امتحان دادن را دوست ندارد. آیلتس هم از این قاعده مستثنی نیست و برای تعداد زیادی از شرکت کنندگان باعث نگرانی و استرس است.
آزمون آیلتس بخش های زیادی دارد که می تواند ما را بسیار مضطرب و نگران کند. اغلب ما از نادانسته های خود میترسیم، و راه حل این است که به تمام جوانب ترسناک آیلتس از قبل بپردازیم. اگر آیلتس دیگر برای ما غافلگیری نداشته باشد، ما دیگر ترسی از آن نخواهیم داشت. پس شناخت کامل و صحیح رمز غلبه بر ترس های ماست.

طبق تحقیقات به عمل آمده، ۵ ترس بین اکثر شرکت کنندگان مشترک است. که عبارتند از:

۱- چه کنم اگر جواب ها در قسمت لیسنینگ از دست بدهم؟
ترس از دست دادن تمرکز. اغلب شرکت کنندگان می گویند که ترس این را دارند که نتوانند با لیسنینگ همراه باشند و عقب بیفتند یا گم کنند.
برای چیره شدنبر این مشکل، فقط یک راه اساسی وجود دارد، و آن تمرین و تمرین است. شما تعداد خیلی زیادی از آزمون های پیشین آیلتس را درآورید و تمرین کنید. با تمرین آنها شما یاد میگیرید که چگونه زمان بندی کنید خونسرد باشید، و اگر یک یا دو تست را از دست دادید، چگونه ادامه لیسنینگ را انجام دهید. همینطور نقطه ضعف های شما هم مشخص می شود، و با مطرح کردن آنها با استاد خود می توانید آنها را رفع کنید.

۲- اگر وقت کافی نداشته باشم چه کار کنم؟
در قسمت ریدینگ و رایتینگ ترس وقت کم آوردن همیشه وجود دارد. پس مدیریت زمان بسیار مهم می باشد. شما تعدادی متن برای خواندن دارید، و به هیچ عنوان نباید تمام وقت خود را برای یک متن صرف کنید.
یکی از روش های مدیریت زمان، اختصاص دادن مدت زمان مشخص برای هر متن است. این کار را باید اول انجام دهید، و اگر قبلا تمرین کرده باشید، کار شما را بسیار آسان می کند. اگر زمانی که برای یک متن در نظر گرفته باشید تمام شود، شما باید طبق برنامه سراغ متن بعدی بروید، حتی اگر سوال های بی پاسخ داشته باشید. به این شکل شما از ضرر و زیان خیلی بزرگتری جلوگیری می کنید و احتمال زیادی وجود دارد که شما در پایان وقت اضافه بیاورید و دوباره به سوال های پاسخ نداده رجوع کنید.

۳- اگر چیزی برای نوشتن نداشته باشم، چه کار کنم؟
گاها ما برای موضوع هایی در قسمت essay مواجه می شویم که در مورد آنها ایده ای نداریم، نه نمی دانیم که چه باید بنویسیم. راحت ترین راه حل این است که، ار قبل تعداد زیادی essay خوانده باشیم تا اینکه از ایده دیگران استفاده کنیم. در حقیقت کسانی که essay شما را تصحیح می کنند، نحوه نوشتن essay شما را بررسی می کنند و مهم نیست که ایده essay شما از کجا آمده باشد.
۴- چه کنم که شاتباه ننویسم؟
ترس از بازگو کردن ایده نامربوط (off-topic idea) همیشه وجود دارد. گاها تشخیص بین ایده مرتبط و غیر مرتبط سخت است، و در شرایط امتحان سخت تر هم می شود. در قسمت اسپیکینگ و رایتینگ شما باید ایده های خود را بطور پلکانی مطرح کنید، تا همه چیز با هم مرتبط شود. البته باید توجه داشته باشید که تمام نکاتی که از شما خواسته شده را بیان کنید، و چیزی از قلم نیفتد.

۵- اگر چیزی برای گفتن نداشته باشم چه کنم؟
اغلب شرکت کنندگان این ترس را وقتی تجربه می کنند که با ممتحن قسمت اسپیکینگ رو به رو می شوند.
اسپیکینگ ما را مضطرب می کند، چرا که زمان کمی برای فکر کردن داریم. اکثرا این ترس را دارند که اگر سوالی پرسیده شود و من ایده یا نظری نداشته باشم چه کنم؟
برای غلبه بر این ترس، نیاز به اعتماد به نفس است. شما باید با استاد خود، موضوعات متدوال را از چند هفته پیش تمرین کرده باشید. باید به خودتان ثابت کنید که این قابلیت را دارید که در مورد موضوعات متدوال به خوبی صحبت کنید.

در موسسه زبان گلدیس قیطریه، اساتید ما همراه با آشنا کردن هر چه بیشتر زبان آموزان به آزمون ها، آنها را برای آیلتس، تافل یا PTE آماده می کنند. این آشنایی منجر به این می شود که زبان آموزان ما از آزمون ترسی نداشته باشند و با اعتماد به نفس بالا برای آزمون حضور پیدا کنند.

مطالب مرتبط

مفدمه
مقدمه خوب در تسک ۲ رایتینگ آزمون آیلتس
ریدینگ آیلتس و هفت سوالات متدوال آن
تسک ۲ رایتینگ و ۱۰ موضوع متدوال در Writing

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − ده =