دوره های کمبریج

Esol یکی از دپارتمان های دانشگاه کمبریج است که بدلیل برگزاری امتحانات معتبری که سطح دانش عمومی زبان انگلیسی داوطلبان را به طور دقیق مشخص می کند، از مقبولیت بالایی در جهان برخوردار است. این آزمون ها سطح داوطلبان را براساس چارچوب CEFR که در تمام دنیا مشخص و قابل قبول می باشد، ارزیابی می نمایند و در تمامی دنیا توسط دانشگاه ها و کار فرمایان به عنوان مرجعی قابل تایید شناخته می شوند. دو تفاوت اساسی آزمون های کمبریج  با آزمون های IELTS  و TOEFL  عبارتند از: ۱- مدارک آزمون های کمبریج بدون زمان انقضا هستند در حالی که آزمون های IELTS و TOEFL به مدت دو سال اعتبار دارند. ۲- در آزمون های IELTS  و TOEFL تمرکز روی مهارت های تست زنی و استفاده از هوش می باشد در حالی که در آزمون های کمبریج تمرکز روی ساختار های زبانی و اصطلاحات و به کار گیری صحیح و درست زبان در مکالمات روزمره و آکادمیک، است. موسسه خوارزمی واقع در قیطریه آمادگی برگزاری دوره های آزمون های کمبریج را با بالاترین سطح کیفی توسط اساتید بین المللی دارای مدرک CPE A  و CELTA  و TESOL  دارد.

سطح بندی دوره های بین المللی کمبریج به ترتیب عبارتند از:

KET: Key English Test

PET: Preliminary English Test

FCE: First Certificate in English

CAE: Certificate in Advanced English

CPE: Certificate of Proficiency in English

  جهت مشاهده توضیحات کامل هر آزمون روی برگه  آن کلیک نمائید.

دوره های آزمون های کمبریج با تمرکز بر تقویت چهار مهارت می تواند گزینه مناسبی برای علاقه مندان به دوره های مکالمه باشد.

اولین مقطع از آزمون های کمبریج است که سطح این آزمون Pre-Intermediate  می باشد. آزمون KET در چهاچوب اروپایی در سطح A2 قرا می گیرد.

دومین مقطع از آزمون های کمبریج است که سطح این آزمون Intermediate  می باشد. آزمون PET در چهاچوب اروپایی در سطح B1 قرا می گیرد. PET آزمونی که نشان می دهد شما به چه اندازه در استفاده از مطالب پایه ای در انگلیسی ماهر هستید. مدرک PET نشان می دهد که شما مطالب مقدماتی انگلیسی را فراگرفته اید و مهارت استفاده از زبان انگلیسی روزمره را دارید. در پروسه ی زبان آموزی شما، این آزمون مرحله ای بین آزمون (KET (Cambridge Key و  Cambridge First) FCE)  قرار دارد. مدرک PET نشان می دهد که شما میتوانید:

  • کتاب ها و مقالات ساده به زبان انگلیسی را بخوانید.
  • نامه و ایمیل با موضوعات روزمره انگلیسی بنویسید.
  • در جلسات یادداشت برداری کنید.
  • نظرات و حالات مختلف در گفتار یا نوشتار انگلیسی را درک کنید.

دلایل انتخاب این دوره

  • افزایش مهارت برقراری ارتباط به زبان انگلیسی در شرایط مختلف
  • به دست آوردن یک مدرک با ارزش که در سراسر دنیا قابل قبول است.
  • بهبود بخشیدن جنبه های مختلف تحصیل، کار و سفر

سومین مقطع از آزمون های کمبریج است که سطح این آزمون Upper-Intermediate می باشد. آزمون FCE در چهاچوب اروپایی در سطح B2 قرا می گیرد. آزمون FCE در بسیاری از کشور ها مورد پذیرش دانشگاه ها و کارفرمایان می باشد. سالانه بیش از ۲۷۰ هزار نفر در بیش از ۱۰۰ کشور دنیا (از جمله ایران) در آزمون FCE  شرکت می نمایند.   FCE در خوارزمی: دوره FCE مرکز زبان خوارزمی شامل ۷ ترم ۲۰ جلسه ای + جلسات مکالمه آزاد هفتگی بوده که در ۶ ترم اول کتاب پایان می پذیرد و  پس از آن زبان آموزان دوره “۴ Consolidation” یا “تثبیت” را به مدت یک ترم ۲۰ جلسه ای  سپری می کنند. پیش نیاز این دوره در خوارزمی:  گذراندن دوره CIT3 یا اتمام دوره Upper-Intermediate ترمیک مدت دوره: هفت ترم که هر شامل ۲۰ جلسه ۱:۳۰ دقیقه ای + ۶ جلسه مکالمه آزاد اساتید دوره: جهت مشاهده اساتید دوره  کلیک نمایید. منبع دوره: کتاب Objective که در حال حاضر بروزترین منبع معرفی شده از دانشگاه کمبریج در این دوره می باشد.

چهارمین مقطع از آزمون های کمبریج است که سطح این آزمون Advanced می باشد. آزمون CAE در چهاچوب اروپایی در سطح C1 قرا می گیرد. سالانه بیش از ۶۰ هزار نفر در بیش از ۶۰ کشور دنیا (از جمله ایران) در آزمون CAE  شرکت می نمایند. این آزمون در بسیاری از کشور ها و توسط بسیاری از کارفرمایان در سراسر دنیا مورد قبول می باشد.   CAE در خوارزمی: دوره CAE مرکز زبان خوارزمی شامل ۷ ترم ۲۰ جلسه ای + جلسات مکالمه آزاد هفتگی بوده که در ۶ ترم اول کتاب پایان می پذیرد و  پس از آن زبان آموزان دوره”۵ Consolidation” یا “تثبیت” را به مدت یک ترم ۲۰ جلسه ای  سپری می کنند. پیش نیاز این دوره در خوارزمی:  گذراندن دوره FCE مدت دوره مدت دوره: هفت ترم که هر شامل ۲۰ جلسه ۱:۳۰ دقیقه ای + ۶ جلسه مکالمه آزاد اساتید دوره: جهت مشاهده اساتید دوره  کلیک نمایید. منبع دوره: کتاب Objective که در حال حاضر بروزترین منبع معرفی شده از دانشگاه کمبریج در این دوره می باشد.

پنجمین مقطع از آزمون های کمبریج است که سطح این آزمون Upper-Advanced می باشد. آزمون CPE در چهاچوب اروپایی در سطح C2 قرا می گیرد.

 

CPE در خوارزمی:

دوره CPE مرکز زبان خوارزمی شامل ۷ ترم ۲۰ جلسه ای + جلسات مکالمه آزاد هفتگی بوده که در ۶ ترم اول کتاب پایان می پذیرد و  پس از آن زبان آموزان دوره”۵ Consolidation” یا “تثبیت” را به مدت یک ترم ۲۰ جلسه ای  سپری می کنند.

 

پیش نیاز این دوره در خوارزمی:  گذراندن دوره CAE

 

مدت دوره: هفت ترم که هر شامل ۲۰ جلسه ۱:۳۰ دقیقه ای + ۶ جلسه مکالمه آزاد

 

اساتید دوره: جهت مشاهده اساتید دوره  کلیک نمایید.

 

منبع دوره: کتاب Objective که در حال حاضر بروزترین منبع معرفی شده از دانشگاه کمبریج در این دوره می باشد.

 

دوره های کمبریج روی چهار مهارت اصلی زبان تمرکز دارند، تفاوت عمده این دوره ها با سایر آزمون های بین المللی در این است که در دوره های کمبریج تکنیک های تست زنی کمتر دخیل بوده و توجه کامل روی یادگیری اصل زبان و لغات و اصطلاحات می باشد. مادام العمر بودن مدارک کمبریج خود گواهی بر این مطلب می باشد.

کتمر موسسه ای در تهران میتوان یافت که مدرسین آن دارای مدرک CPE A و CELTA و TESOL بوده و طراحی سیلابس به نحوی باشد که دوره را بسیار جذاب و فراگیر کرده باشد.

مناسب افرادی که می خواهند زبان را به صورت چهار مهارتی و با دانش گسترده و استفاده از لغات و اصطلاحات فراوان بیاموزند.

موسسه خوارزمی واقع در قیطریه می باشد. تمامی محله های چیذر، فرمانیه، الهیه، کامرانیه و دزاشیپ دسترسی کمتر از ۱۰ دقیقه ای به موسسه دارند.