دوره تافل

آزمون تافل توسط سرویس سنجش تحصیلی ETS) Educational Testing System) دانشگاه پرینستون برگزار می‌شود. تافل برای پذیرش در دانشگاه های آمریکای شمالی و هم چنین بسیاری از دانشگاه های اروپایی و کانادایی مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین این آزمون برای افرادی که قصد کار را در امریکای شمالی دارند کارا می باشد.

این آزمون به سه نوع تافل کامپیوتری (CBT)، تافل کتبی (PBT)، تافل اینترنتی (iBT) برگزار می شود.

تفاوت سه آزمون تافل کامپیوتری، کتبی و اینترنتی

 • بخش Speaking که در تافل اینترنتی است در تافل کتبی و کامپیوتری وجود ندارد.
 • بخش ساختار که در تافل کتبی و کامپیوتری وجود داشت در تافل اینترنتی وجود ندارد.
 • سوالات بخش Reading در تافل اینترنتی بسیار متنوع تر از تافل کتبی و کامپیوتری می باشد.
 • بخش های Listening در تافل اینترنتی طولانی تر هستند.
 • Note taking در تافل اینترنتی مجاز می باشد.
 • در بخش نوشتاری تافل اینترنتی داوطلب ملزم به تایپ کردن می باشد.

همان طور که در بالا ذکر شد این آزمون به سه نوع تافل اینترنتی (iBT)، تافل کتبی (PBT) و تافل کامپیوتری (CBT) برگزار می شود که توضیحات هر کدام به شرح زیر است:

آزمون تافل یکی از معتبرترین آزمونهای زبان انگلیسی در دنیا است. این آزمون در بیش از ۸۰۰۰ دانشگاه و ۱۳۰ کشور شناخته شده است. آزمون TOEFL iBT از طریق اینترنت انجام می شود. این آزمون مهارت و توانایی شما را در زبان انگلیسی و در سطح دانشگاهی می آزماید.

دو نوع از آزمون تافل وجود دارد. نوع اول همان آزمون TOEFL iBT است و دیگری (Paper-based Test (PBTاست که امروزه بیشتر افراد به آزمون تافل از طریق اینترنت روی آورده اند. از زمان اولین برگزاری آزمون تافل تاکنون ۲۵ میلیون نفر در این آزمون ثبت نام کرده اند. آزمون تافل برای افراد زیر کاربرد دارد:

 

 • دانش آموزانی که قصد ادامه تحصیل در مقاطع بالای تحصیلی را دارند.
 • کسانی که خواستار بورسیه تحصیلی هستند.
 • دانشجویان و یا کارکنانی که قصد دریافت ویزا را دارند.
 • نمره هر بخش از آزمون:
مهارتمحدوده امتیازسطح
خواندن۰-۳۰عالی (۳۰-۲۲) متوسط (۲۱-۱۵) پایین (۱۴-۰)
گوش کردن۰-۳۰عالی (۳۰-۲۲) متوسط (۲۱-۱۵) پایین (۱۴-۰)
صحبت کردن۰-۳۰خوب (۳۰-۲۶) قابل قبول (۲۵-۱۸) محدود (۱۷-۱۰) ضعیف (۹-۰)
نوشتن۰-۳۰خوب (۳۰-۲۴) قابل قبول (۲۳-۱۷) محدود (۱۶-۱)
جمع۰-۱۲۰ 

در این آزمون هیچ نوع رد شدن و یا قبول شدن وجود ندارد بلکه هر آموزشگاه و یا دانشگاه نمره مورد نظر خود را ملاک قرار می دهد. این آزمون از زمان برگزاری به مدت ۲ سال معتبر می باشد.

برای اطلاع از مراکز و دانشگاههایی که ملاک ارزیابی زبان انگلیسی را تافل قرار داده اند اینجا را کلیک کنید.

تافل کتبی از سه بخش اصلی تشکیل شده است: بخش شنیداری: این بخش از تافل که شامل ۵۰ پرسش در ۳۵ دقیقه می باشد، توانایی درک مکالکمات شما را مورد ارزیابی قرار می دهد. قسمت های بخش شنیداری: Part A: مکالمه بین دو نفر و پرسش های کلی در مورد زمان و یا مکان و یا افراد مکالمه Part B: مکالمات طولانی تر اجتماعی بین دو یا چند نفر Part C: مکالمات آکادمیک و یا ارایه علمی یک موضوع و یا سخنرانی در یک محیط علمی بخش ساختار و نگارش: این بخش که شامل ۴۰ پرسش در ۲۵ دقیقه می باشد توانایی شما را در یافتن ساختار کامل و صحیح یک جمله می سنجد. در قسمت اول سوالات شما می بایست بهترین گزینه را از گزینه های موجود انتخاب کرده و در قسمت دوم شما می بایست از کلماتی که زیر آنها خط کشیده شده گزینه مناسب را انتخاب نمایید. قسمت اول را Structure و قسمت دوم را Written Expression می نامند. درک مطلب: این بخش از تافل که شامل ۵۰ پرسش در ۵۵ دقیقه می باشد، توانایی درک متون شما را در زمینه های علمی و دانشگاهی می سنجد. در این قسمت شما با پنج متن و برای هر متن با ۱۰ سوال روبرو هستید. بخش نوشتاری: این بخش از تافل شامل یک انشا است  که باید در ۳۰ دقیقه بر روی برگه  نوشته شود. مانند تافل کامپیوتری نمره این قسمت جدا از آزمون شما می باشد . 

تافل کامپیوتری از سه بخش اصلی تشکیل شده است: بخش شنیداری: این بخش از تافل که شامل ۵۰-۳۰ پرسش در ۶۰-۴۰ دقیقه می باشد. شما صدا را از طریق گوشی هدفن می شنوید و همراه با هر سوال یک عکس مرتبط هم به نمایش در خواهد آمد. شامل دو بخش می باشد که در بخش اول مکالمات کوتاه و در بخش بعدی مکالمات آکادمیک و طولانی تری خواهید داشت. شما بر روی گزینه صحیح کلیک می کنید. نکته متفاوت در تافل کامپیوتری این است که گاها در برخی از سوالات گفته می شود که بیش از یک پاسخ صحیح وجود دارد. در این سوالات شما می بایست چند گزینه صحیح را انتخاب نمایید. ساختار: این بخش از تافل که شامل ۲۵-۲۰ پرسش در ۲۰-۱۵ دقیقه می باشد و توانایی شما را در یافتن ساختار کامل و صحیح یک جمله می سنجد. درک مطلب: این بخش از تافل  که شامل ۶۰-۴۴ پرسش در ۹۰-۷۰ دقیقه می باشد. مادامی که شما کل متن را مشاهده نکردید، سیستم سوالات را نمایش نمی دهد، برای مشاهده کل متن دکمه  Proceed را بزنید. در طول مطالعه و پاسخ به سوالات امکان بازگشت به سوال قبلی با کلیک بر روی دکمه بازگشت وجود خواهد داشت. بخش نوشتاری: این بخش از تافل شامل یک انشا است که باید در ۳۰ دقیقه نوشته شود. مانند تافل کتبی نمره این قسمت جدا از آزمون شما می باشد. امکان ارایه این بخش هم به صورت کاغذی و هم به صورت تایپی وجود دارد. 

برگزاری آزمون آزمایشی تافل در موسسه خوارزمی:

 

سیستم آموزشی خوارزمی با با در دست داشتن نمونه سوالات متنوع و استاندارد جهت برگزاری آزمون آزمایشی، سطح بالایی از کیفیت را جهت محک زدن دقیق نمره تافل اینترنتی ارایه می نماید. آزمون های آزمایشی موسسه به صورت هفتگی برگزار می شوند و در هر آزمون ظرفیت ۱۴ زبان آموز وجود دارد. به همراه پاسخ های آزمون طی یک جلسه تحلیل دقیقی از آزمون و بررسی اشتباهات صورت می پذیرد تا زبان آموز با علل اشتباهات و نوع آنها در آزمون اصلی آشنا شود. همچنین در پایان جلسه، مشاور مشاوره صحیحی جهت برنامه ریزی کسب نمره مطلوب در آزمون و نحوه مطالعه برای آزمون تافل اینترنتی ارایه می نماید.

 

 • آزمون TPO TOEFL Practice Online آزمونی آزمایشی است که توسط موسسه ETS طراحی شده است.
 • این آزمون دقیقا مشابه آزمون اصلی بوده و داوطلب می تواند از طریق این آزمون با محیط برنامه در آزمون اصلی و همچنین نمونه سوالات آزمون اصلی آشنا شود و به دو صورت با محدودیت زمانی و بدون محدودیت زمانی قابل اجرا است.
 • در صورتی که گزینه بدون محدودیت زمانی را انتخاب کرده باشید، می توانید پاسخ صحیح هر سوال را بلافاصله مشاهده نمایید.
 • آزمون فوق صرفا آزمایشی بوده و فاقد اعتبار داخلی و خارجی می باشد.
 • نتیجه آزمون بلافاصله پس از اتمام آزمون بر روی صفحه رایانه نمایش داده می شود و کارنامه کتبی ندارد.
 • مدت زمان آزمون حدودا ۴ ساعت می باشد.
 • هزینه هر آزمون ۵۰.۰۰۰ تومان است.
 • دو مهارت Speaking و Writing توسط اساتید با سابقه و آموزش دیده موسسه تصحیح میگردند و نمرات ارائه شده کاملا نزدیک به نمره اصلی شما خواهند بود.

دوره های آماده سازی TOEFL iBT با نظارت سیستم آموزشی خوارزمی طی یک دوره به مدت ۴۰ جلسه به صورت خصوصی برگزار می شود که در آن قسمت های مربوط به ساختارِ زبان انگلیسی و همین طور کلماتِ موردِ نیاز،و مهارت های Reading (خواندن)، Listening (گوش کردن)، Speaking (صحبت کردن) و Writing (نوشتار) آموزش داده می شوند.

در پایان دوره ، سطح شما توسط یک امتحان ِ شبیه سازی شده TOEFL iBT مورد سنجش قرار می گیرد.همچنین طی این دوره، شما در ۴ آزمون ِ شبیه سازی شده دیگر شرکت می کنید و برای امتحان اصلی به طور کامل آماده می شوید.

برنامه TOEFL iBTطبق سیستم آموزشی خوارزمی:

محتوای دوره Vocabulary,Functions ,Writing 1-2

Listening ,Reading,Speaking

تعداد ساعات۶۰ ساعت
شروع دورهبه درخواست شما
حداقل سطح لازم جهت شرکت در دوره Pre-Toefl یا پایان intermediate

 

مدرسین دوره

 

این دو امتحان هر کدام ویژگی مخصوص خود را دارند و نمی توان گفت مشخصا کدام یک راحت تر است. در ضمن شما می بایست با توجه به دانشگاه یا کشور مورد نظر و اعلام نظر آنها نسبت به انتخاب امتحان عمل کنید.

بله. نمونه سوالات امتحان های گذشته به صورت بانک سوال در اختیار مدرس می باشد.